O blogu
Chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniami tliła się we mnie już od dawna. Wyraz w postaci bloga, którego teraz czytasz, dała dzięki poznaniu i współpracy z Maciejem Bednarkiem. To głównie dzięki niemu przekonałem się do tej formy komunikacji i prezentacji własnych poglądów.

Prawem budowlanym zajmuję się od początku mojej zawodowej kariery, wbrew pozorom jest to bardzo obszerny i interesujący dział prawa. Kwintesencją prawa budowlanego, jest zaś proces budowlany, czyli wszystkie te działania, które podejmujemy, aby zrealizować naszą inwestycję.

Przeszkód na naszej drodze jest wiele. Większość z nich czeka na nas jeszcze przed wbudowaniem kamienia węgielnego (decyzje WZ, zapisy miejscowego planu, potrzebne zgłoszenie czy już pozwolenie na budowę). Część w trakcie, szczególnie jeżeli zmienią się nasze plany co do kształtu inwestycji (zmiana pozwolenia na budowę). No i często zostaje nam jeszcze oddanie naszej inwestycji do użytkowania.

Na blogu znajdziesz informację, które przybliżą Ci przebieg całego procesu budowlanego. Poszczególnych jego etapów. Podpowiedzą jaki przyjąć plan działania. Dadzą Ci świadomość problemów, które czasami na pierwszy rzut oka trudno dostrzec.

Czasami znajdziesz tu również wpis o mojej największej pasji – koszykówce, bo każdy od czasu do czasu potrzebuje oderwania od codzienności.