Od kiedy budowa domu jednorodzinnego na zgłoszenie?

Marcin Koperski        12 listopada 2014        Komentarze (0)

Ostatnimi czasy często spotykam się z pytaniami dotyczącymi projektu nowelizacji prawa budowlanego.

Pytania te związane są z planowanym wprowadzeniem możliwości  budowy domów jednorodzinnych w oparciu o zgłoszenie. Najczęstszym z zadawanych w tym kontekście pytań, jest to odnośnie momentu, od kiedy nowa ustawa zacznie obowiązywać.

Szczerze mówiąc mnie również nurtuje to pytanie. Niestety, ale w tym momencie trudno o jakąś konkretną odpowiedź. Zapowiedzi rządu mówiły o pierwszym kwartale przyszłego roku. W mojej ocenie, na dzień dzisiejszy jest to termin mocno optymistyczny.

Ustawa po pierwszym czytaniu została skierowana do komisji infrastruktury. Dlatego jeszcze przez jakiś czas prace nad nią będą trwały w sejmie. Słychać też głosy o planach kilku znaczących poprawek do projektu. W dodatku, w obecnym brzmieniu ustawa przewiduje 3 miesięczny okres vacatio legis, co dodatkowo wydłuży moment jej wejścia w życie.

Na pierwsze zgłoszenia obejmujące budowę domku jednorodzinnego pewnie jeszcze poczekamy. Moim zdaniem, co najmniej do II kwartału przyszłego roku.

Ponieważ sam regularnie sprawdzam stopień zaawansowania prac legislacyjnych. Postaram się, co jakiś czas informować Cię, jak idą prace i co dzieje się z projektem ustawy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/procesbudowlanyblog.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcina Koperskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcina Koperskiego z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.koperski@kancelariakoperski.com.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: