Nowelizacja prawa budowlanego – podpis Prezydenta w poniedziałek?

Marcin Koperski        14 marca 2015        5 komentarzy

W ostatnim czasie sporo osób pyta mnie o to, kiedy Prezydent podpisze nowelizację prawa budowlanego? Dlatego dzisiaj postanowiłem odpowiedzieć krótkim wpisem.

Konstytucja mówi, że Prezydent ma 21 dni na podpisanie, zawetowanie lub skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Termin ten liczy się od momentu przedstawienia mu ustawy przez Marszałka Sejmu.

Z informacji zawartych na stronie Sejmu wynika, że ustawa wprowadzająca nowelizację prawa budowlanego została Prezydentowi przedstawiona 23 lutego 2015 roku. Żeby dochować terminu do podpisania ustawy przez Prezydenta powinno dojść już najpóźniej w najbliższy poniedziałek.

Pamiętaj, że samo podpisanie nie spowoduje automatycznego wejścia w życie zmian.

Ustawa musi być jeszcze opublikowana w Dzienniku Ustaw i zgodnie z jej zapisami zacznie obowiązywać po 3 miesiącach od dnia publikacji.

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Grzegorz 16 marca, 2015 o 16:21

Dzień dobry, czy coś wiadomo na temat podpisu nowelizacji przez Prezydenta?

Odpowiedz

Marcin Koperski 16 marca, 2015 o 17:14

Dzień Dobry Panu 🙂

Prezydent dzisiaj ustawę podpisał. Jeszcze publikacja plus 3 miesiące i przepisy zaczną obowiązywać.

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin Koperski

Odpowiedz

Grzegorz 16 marca, 2015 o 20:32

rewelacja, bardzo dziękuję za dobre informacje 🙂

Odpowiedz

monika 16 marca, 2015 o 19:55

witam mam pytanie odnosnie projektow. teraz na budynek gospodarczy wymagane bylo tylko zgloszenie bez koniecznosci zalaczania projektu takiego budynku jak jest teraz czy nadal bedzie on bez projektu? oraz czy na domki letniskowe tez bede musiala miec projekt takiego budynku czy wystarczy podanie wymiarow i usytuawania ? czy bedzie koniecznosc projektu tak jak jest to w przypadku domow jednorodzinnych?

Odpowiedz

Marcin Koperski 17 marca, 2015 o 09:20

Dzień Dobry Pani,

Ustawa wyraźnie wskazuje przypadki, w których będzie wymagała do zgłoszenia projektu budowlanego. Dotyczy to 3 sytuacji i wśród nich nie ma budynku gospodarczego. Odnośnie domku letniskowego to przy spełnieniu wymagań ustawowych projekt nie będzie wymagany.

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin Koperski

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcina Koperskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcina Koperskiego z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.koperski@kancelariakoperski.com.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: